Kendi işini yapmak isteyen girişimci adayları!
Çocuklar için iyi #1Yer kurmak ister misniz?

Türkiye'nin her yerinde #1Yer Anaokulları açmak hedefiyle çıktığımız yolculukta önceliğimiz kadın girişimcilerle yol almak olacaktır.

1YER KURMAK İÇİN

Erken çocukluk dönemi öğrenmenin en hızlı olduğu dönemdir. Özellikle 3 – 5 yaş arasında eleştirel düşünme ve üst düzey düşünme becerileri hızlı bir şekilde artış gösterir. Bu nedenle erken çocukluk döneminde verilen eğitim çocukların tüm gelişim alanlarını (bilişsel, dil, sosyal-duygusal, motor ve özbakım becerileri) destekleyecek, öğrenmeleri için uygun ortamları tasarlayacak şekilde olmalıdır.

Türkiye’de her yıl 1,2 milyon bebek doğuyor ve her yıl ortalama olarak 0-5 yaş arası 7 milyon çocuk olduğu biliniyor. Ebeveynlerin iş hayatına devam etmesi de önümüzdeki 10 yılda Türkiye’deki okul öncesi eğitim alanındaki eğitim ihtiyacını hızla ve sağlam bir alt yapıyla karşılanması ihtiyacını kaçınılmaz hale getiriyor.

Bu ihtiyacın uzmanların denetiminde, sistemli ve programlı bir şekilde karşılanması ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Yenilikçi Öğrenme Merkezi olarak ulusal ve uluslararası deneyimimiz ve birikimimiz ile bu ihtiyacın sağlıklı bir şekilde karşılanmasına katkı sağlamaya karar verdik ve 1Yer Anaokulları markasını kurduk.

1Yer Anaokulları “Yerel Ortaklık Modeli” ile BOYEP I Beceri Odaklı YÖM Eğitim Programını uygulayarak maker, (üreten bireyler), meraklı, azimli, yaratıcı düşünen ve sorumluluk alan bireyler yetişmeyi hedefledik.

Peki Nedir Bu BOYEP?

Programın nihai hedefi 21. yüzyılda ihtiyaç duyulan öğrenen profil becerilerine sahip Maker çocuklar yetiştirmektir.

Program, Kayhan Karlı’nın liderliğinde Yenilikçi Öğrenme Merkezinin uzman ekibi tarafından hazırlanmış olup programı kullanan okullara danışmanlık desteği verilmektedir. 

BOYEP | Beceri Odaklı YÖM Eğitim Programı müfredat çerçevesi, okul öncesi dönemden orta okulun sonuna kadar olan süreci kapsayan bir eğitim programıdır.

Kısaca bahsetmek gerekirse BOYEP temelleri şöyledir;

STEM: Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematiksel Yaklaşımı,

TOD: Tasarım Odaklı Düşünme ve

PTÖ: Proje Tabanlı Öğrenme 

Yöntemlerini kullanarak Maker (üreten) olan çocuklar yetiştirmek hedefiyle hazırlanmış bir okul öncesi programıdır.

BOYEP, STEM yaklaşımı ile bilimsel düşünceye, TOD yöntemi ile yaratıcı düşünce gelişimine ve PTÖ yöntemi ile birlikte üreten çocuklar yetiştirmeyi hedefler.

BOYEP müfredat programı çerçevesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.boyep.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş
Facebook
Google+
Twitter
1yer Anaokulları, Yenilikçi Öğrenme Merkezi tarafından tasarlanmış olan BOYEP programını kullanan ve YÖM Okulları felsefesiyle harmanlanmış bir erken çocukluk dönemi eğitim kurumudur.
1Yer Anaokulları, bir Gökberk A.Ş. markasıdır.
GKB_logo-300x138

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

1Yer Anaokulları "Association for Childhood Education International" altın üyesidir.

Sosyal medya kanallarımızda bizi takip edin!