1YER ANAOKULLARI AİLESİ - ÇAMLICA

Esma Beyza DOLMACI

İngilizce Öğretmeni
Kartal Yüksel-İlhan Alanyalı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimime Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde devam ettim. 2018 Ocak ayında mezun oldum. İstanbul Üniversitesi Özel Yetenekliler Eğitimi bölümünde yüksek lisansımı yapıyorum. Son üç yıldır eğitimle ilgili sosyal projelerde aktif görev alıyorum. Eğitim teknolojileri konusu ile yakından ilgiliyim. Öğretmenlik hayatımın ilk yıl heyecanlarını YÖM Okulları’nda yaşıyor olmaktan dolayı mutluyum.

M. Yasemin KARAKAŞ DİREN

Öğrenci / Yazı İşleri Memuru
1978 yılında Çayeli doğumlu. İlkokulu Çayeli’nde, ortaokul ve liseyi İstanbul’da tamamladı. 1995 yılında servis hostesi olarak çalışmaya başladığı Özel Atacan Eğitim Kurumları’ndaki görevine 1997-2015 yılları arasında Yazı İşleri Memuru olarak devam etti. 2009-2013 yılları arasında AÖF. İşletme Fakültesini bitirdi. 2018 yılında Kayhan Hoca ile tanıştı ve YÖM Ailesine katıldı. Kitap okumak, gezmek ve spor ilgi alanları arasındadır. Ömer ve Beyza’nın annesidir.

Kayhan Karlı

1Yer Okulları Kurucusu
Kayhan Karlı, yirmi yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev almış olup liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye'nin bir çok ilinde konuşmalar yapmış ve eğitimler düzenlemiştir. Harvard Üniversitesi, Kennedy School Executive Education ”Art and Practice of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir.

Burcu KESKİN

Okul Öncesi Öğretmeni
Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Uzun yıllar vakıf okullarında sınıf öğretmeni ve bölüm başkanlığı görevini yürüttü. Çocukluk hayali olan öğretmen olmak, onun için her çocuğun yüreğine dokunabilmekti ve bu süreçte her çocuğun öğrenme yollarının farklı olduğu bilinciyle birçok seminer ve sempozyuma katıldı, eğitimde yeni yaklaşımlar ile ilgili eğitimler aldı. On beş yıldır sürdürdüğü bu keyifli yolculuğuna, YÖM Okulları ailesine katılarak devam etmektedir. Denizi, tenisi ve puzzle yapmayı çok seviyor.

Burcu KUTLU

Okul Öncesi Öğretmeni
Okul Öncesi Öğretmenliğinden mezun olduktan sonra çeşitli yaş gruplarının bilişsel becerilerini geliştirmeye yönelik bireye özel beyin eğitimi programı ile beyin gelişimi çalışmaları yaptı; çeşitli kurumlarda beyin için beslenme, zeka oyunları ile öğrenmeyi öğrenme, hareketle Öğrenme (Eğitim Kinesiyolojisi) programlarıyla çalışmalarını gerçekleştirdi. Çocuklar için Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi, Fiziksel Tiyatro, Yaratıcı Okuma ve Yazma eğitimlerinin yanı sıra BBOM Başka Öğretmenler Mümkün Programı kapsamında Şiddetsiz İletişim, Çocuk Hakları, Pozitif Disiplin, Alternatif Okullar, Sosyokrasi eğitimlerini aldı. Halen çeşitli kurum ve STK’larda gönüllü çalışmalar yapmaya devam ediyor. Barış dolu bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyor.

Seza Bilge POLAT

Genel Koordinatör
Seza Bilge Polat, Hacettepe Üniversitesi Matematik öğretmenliğinden mezun olduktan sonra çeşitli özel okullarda öğretmenlik, yöneticilik yaparken bir yandan da genç öğretmenlerle mesleki gelişime yönelik çalışmalar yapmıştır. Daha sonra küçük yaş gruplarıyla düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik atölyeler hazırlamıştır. Ardından bir eğitim şirketinin Kalite Yönetim Sistemini kurmuş ve yönetmiş, bu alanda çeşitli firmalara danışmanlık vermiştir. Bir öğrenme sevdası olan eğitimci son dönemlerde Çocuklar İçin Felsefe çalışmalarına ilgi duymuş bu alanda çalışmalara başlamıştır.

Özge SARAÇ

Müzik Öğretmeni
Merhaba, içimdeki müzik aşkıyla 9 yaşında udla başladığım müzik yolculuğuma, daha sonra uzun yıllar Klasik Türk Musikisi ve Klasik Batı Müziği çok sesli korolarında şarkı söyleyerek devam ettim. Lise döneminde aktif olarak tiyatro oynadım. Hem şarkı söylemeye, hem tiyatroya olan tutkum, hedefimi "opera şan" olarak belirledi. 2003 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Piyano çalmaktayım. İçsel yolculuğum sırasında karşıma çıkan en anlamlı şeyler masallar ve hikayeler oldu. Seiba Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi'nin "Anlatan Öğretmen" programını tamamladım. Yaklaşık 2 senedir çocuklara, bu yıl itibarıyle yetişkinlere masallar ve hikayeler anlatıyorum. İçinde sevgi barındıran herşey, şiir, bahar, dostlarla Türk kahvesi, ruhuma dokunan, kişisel gelişimle ilgili çalışmalar en keyif aldığım şeylerdir. 2004 yılında başladığım öğretmenlik yaşantımda, bu yıl çok mutlu hissettiğim bir yerdeyim. Keyifle yol almaya devam...

Derya SEVİK

Okul Öncesi Öğretmeni
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Maltepe Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tamamladı. 18 yıl okul öncesi öğretmenliği yaptı. Bu süreçte birçok seminer ve sempozyuma dinleyici olarak katılarak mesleki gelişimine katkı sağladı. Çoklu zeka, proje tabanlı eğitim, gems ,pyp eğitim programları hazırlayarak uyguladı. Okul öncesi eğitimi alanında yenilikleri takip ederek eğitim programları hazırlamakta ve uygulamaktadır.

Özgün SİPAHİOĞLU

Marka Yöneticisi ve Tasarım Yönetmeni
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Sinema TV bölümüne girişiyle birlikte iş hayatı da başladı, çekimlerinde reji ekibinde yer aldığı dizilerin ve filmlerin, çalışma şartlarının aile hayatı için uygun olmadığını farketmesiyle yönünü reklam ve yapım ajanslarına çevirerek, reklam, grafik tasarım, metin yazarlığı, kurgu yönetmenliği ve sosyal medya yönetimi konularında ilerlemeye başladı, uluslar arası bir kaç proje ile taçlandırdığı hayatına 2014'te en büyük tacını taktı ve Lâl Duru'nun babası oldu. Çeşitli ajans ve firmalarda yöneticilik yaptıktan sonra güneye yerleşme klişesinin çalışmadığını görene kadar güneyde yaşayıp, ara verdiği kariyerine keyifli ve sıcak YÖM ailesinde devam ediyor! Ve tabii Lâl Duru da öyle 😊 Boş zamanlarında öncelikle kızıyla ve sıra dışı hayvanlarıyla vakit geçiriyor, tasarım trendlerini takip ediyor, fotoğraf çekiyor ve çeviri yapıyor.

Nur ŞATIROĞLU

Okul Müdürü
Marmara Üniversitesi Okulöncesi Eğitim Öğretmenliği bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Özel MEF Okulları’nda 1996-2002 yılları arasında öğretmen olarak, 2002-2008 yılları arasında müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2008-2009 yıllarında Özel MEF Okulları Bahçeşehir şubesinin kurucu müdürü olarak görev aldı. Mesleki gelişimine katkıda bulunması amacıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Eğitim Yönetim Okulu Sertifikası aldı. Aile Danışmanlığı sertifika programına katıldı. Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimi katılım sertifikasını aldı. Transaksiyonel Analiz TA 101 kursunu tamamladı. Çeşitli sempozyum ve konferanslarda konuşmacı ve katılımcı olarak yer aldı. Gelişimsel ve akademik destek gereken çocuklara Bireysel Eğitim Programı hazırladı ve uyguladı. Herkesin ömründe bir kere olsun yapması gerektiğini düşündüğü gönüllü faaliyetler için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çalıştı. 2011-2018 yılları arasında kurduğu MİA Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’nde çocuklar ile atölye çalışmaları, aile, yetişkin ve öğretmen eğitimlerini kapsayan çalışmalar yaptı. 2013-2018 yılları arasında Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde eğitim verdi ve danışmanlık yaptı. 2018-2019 Eğitim Yılında YÖM Okulları 1Yer Anaokulu Çamlıca’da okul müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Sinem TUNCER

Görsel Sanatlar Öğretmeni
1985, İstanbul Kadıköy doğumludur. 2005-2009 yılları arasında Maltepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Plastik Sanatlar bölümünde tam burslu öğrenim gördü. Öğrenim süresinde çeşitli karma sergilere katıldı ve Cahide Erel Seramik atölyesinde çalışarak seramiğe başladı. Mezun olduktan sonra aynı üniversitenin seramik atölyesinde 2 yıl boyunca Eren - Tülay Kocaman ile çalıştı. Rölyef, artistik torna, sırlama ve döküm üzerine uzmanlaştı. 2011 yılında kendi atölyesini kurarak üretmeye ve Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat Vakfı'nda çocuklara resim ve seramik dersleri vermeye başladı. Alışılmış resim çalışmaları yerine, sanat tarihini temel alarak yaratıcı sanat eğitimi uygulamaktadır. 2011 yılında eş zamanlı olarak Düş Yolcusu Sanat Durağı Sanat Galerisi'nde galeri yöneticiliğine başladı. 2013 yılında 'Ölümsüz ve Kırılgan' isimli porselen ve seramik sergisini düzenledi, sergide çalışmalarıyla yer aldı. 2014 - 2016 yılları arasında Galeri Ark'ta galeri yöneticiliğine devam etti. Evlidir, Eylül'ün annesidir.
1yer Anaokulları, Yenilikçi Öğrenme Merkezi tarafından tasarlanmış olan BOYEP programını kullanan ve YÖM Okulları felsefesiyle harmanlanmış bir erken çocukluk dönemi eğitim kurumudur.
y-o-m-logo
boyep-logo-seffaf
yom-logo-seffaf
1Yer Anaokulları, bir Gökberk A.Ş. markasıdır.
GKB_logo-300x138

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

1Yer Anaokulları Association for Childhood Education International üyesidir.

Sosyal medya kanallarımızda bizi takip edin!