DANIŞMA KURULU

kayhan-karli-200px

Kayhan Karlı, yirmi yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev almış olup liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye’nin bir çok ilinde konuşmalar yapmış ve eğitimler düzenlemiştir. Harvard Üniversitesi, Kennedy School Executive Education ”Art and Practice of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir.

selcuk-ozdemir

Evli ve iki çocuk babası olan Prof.Dr. Selçuk Özdemir, lisans eğitimi yıllarında başlamış olduğu eğitimde bilişim teknolojileri ile ilgili çalışmalarına 18 yılı aşkın süredir devam etmektedir. Eğitim teknolojileri alanında özellikle eğitim yazılımı tasarlama ve geliştirme süreçleri üzerine yoğunlaşan Prof.Dr.Selçuk Özdemir, hem PC ortamında hem de web ortamında farklı teknolojiler kullanarak çeşitli yazılımların geliştirilmesinde aktif olarak yer almıştır. Son yıllarda, çocuklar için programlama, çocuklar için web tasarımı, çocuklar için 3D tasarım, çocuklar için robot tasarımı ve üretimi gibi yeni nesillerin bilişim teknolojilerini “üretim odaklı” kullanmasına yönelik ürün ve projeler geliştirmektedir.

mumin-sekman

Mümin Sekman istanbulda doğdu. Ankara üniversitesi hukuk fakültesini bitirdi ama hukuk alanında hiç kariyer yapmadı.

Başarılı insanları inceleyip, sıfırdan zirveye yükselme modelleri geliştirip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti.

Türkiyede “kişisel gelişim uzmanı” titrini kullanan ilk insandır. 100 binden fazla insana seminer verdi. 2017 itibariyle, 21 yılda 21 kitap yazdı.

Toplam 3 milyon okura ulaştı. Her Şey Seninle Başlar kitabı 1 milyon 150 bin baskıya ulaşarak türünde Türkiye rekoru kırdı.

Başarılı olmanın öğrenilebilir olduğuna inanan yazar, dünyanın metrekaresine düşüne başarılı insan sayısını artırmayı amaçlıyor.

bahar-eris

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir. 1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamladıktan sonra, aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır. Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.

Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (9. baskı) ve Anne Beynim Aç (6. baskı) ve Çocuklar Nasıl Başarır? (20. baskı) (Mümin Sekman ile birlikte) kitaplarının yazarıdır. Aynı zamanda 22 yıldır profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.

“Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.

aylin-sozer-capan

Adı Soyadı: Aylin Sözer Çapan
Doğum Tarihi: 23.05.1972
Unvanı: Öğretim Görevlisi
Öğrenim Durumu:
Derece Alan Üniversite Yıl
Lisans Okul Öncesi Öğretmenliği Marmara Üniversitesi 2002
Y. Lisans Okul Öncesi Öğretmenliği Marmara Üniversitesi 2005
Doktora Okul Öncesi Öğretmenliği Marmara Üniversitesi D.E.

Yönetilen Yüksek Lisans ve Doktora Tezleri

Yüksek Lisans Tezleri
“3–11 Yaş Çocuklarının Ahlak Gelişimlerinin Piaget’nin Ahlaki Gelişim Kuramı’na Göre İncelenmesi”

Doktora Tezleri
* “Beyin temelli ogrenme programinin 6 yas çocuklarının yaratıcılık becerileri üzerindeki etkisinin incelenmesi”

Yayınlar
– Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (SCI & SSCI & Arts and Humanities)
– Uluslararası diğer hakemli dergilerde yayınlanan makaleler
– Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildiriler
• “6 Yaş Çocuklarının Ahlaki Gelişimlerinin İncelenmesi” (Girne Amerikan Üniversitesi, Avrupa Birliği Sürecinde Okul Öncesi Eğitimin Geleceği Sempozyumunda Yayınlanmış Sözlü Bildiri. Haziran 2006)
• “3–11 Yaş Çocukları İçin Ahlaki Yargı Testinin Geliştirilmesi” (Marmara Üniversitesi, II. Uluslararası Okul Öncesi Eğitimi Kongresinde Yayınlanmış Sözlü Bildiri. Ekim 2007)
• “Okul Öncesi Öğretmenliği 1. ve 4. Sınıf Öğrencilerinin Benlik Saygıları İle Mesleki Algıları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” (Marmara Üniversitesi, II. Uluslararası Okul Öncesi Eğitimi Kongresinde Yayınlanmış Sözlü Bildiri. Ekim 2007)
• TIA Türkiye İletişim Araştırmaları Merkezi, İstanbul Çocuk ve İletişim Günleri, 5. Uluslar arası çocuk ve iletişim kongresi “İletişimi şekillendiren 5 soru” Ekim 2008

ahmet-hancer

ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden 1994 yılında mezun olduktan sonra iş hayatına İş Bankası Teftiş Kurulu’nda başlamıştır. 1996 yılında İş Bankası’ndan ayrılarak Amerika’da değişik tarihlerde e-learning ve kurumsal uzaktan eğitim konularında eğitim, seminer ve proje çalışmalarına katılmıştır.

Özellikle 1999 yılından başlayarak Amerika merkezli LearnLincCorp. şirketi ile Türkiye’de sanal sınıf uygulamaları üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Aynı tarihlerde Amerika’da e-learning konusunda eğitim ve seminer çalışmalarına katılmıştır. Bu eğitimler ağırlıklı olarak; etkin öğrenme modelleri, yetişkin öğrenme ortamları, kurumsal eğitim sistemleri yapılandırma, sanal canlı sınıfların, kurumsal uzaktan eğitim platformlarına entegrasyonu, kurumsal uzaktan eğitim yapılanması ve asenkron öğrenme modelleri konularında olmuştur.

1999 yılından başlayarak kurumsal uzaktan eğitim platformu çalışmalarında danışman ve proje yöneticisi olarak çalışmış, Türkiye’de ilk kurumsal sanal eğitim merkezlerini ve sanal sınıflarını projelendiren ve hayata geçiren ekip içinde yer almıştır.

Türkiye’de kurumsal uzaktan eğitim yapılanması ve yetişkinler için eğitsel yazılımlar üretimi alanlarında ilk ve öncü şirket olan AB Yazılım firmasının kurucu ortağıdır. 2002 yılında, AB Yazılım ve Enocta birleşmesi ardından, Enocta ailesine katılmıştır. 2007 yılı sonuna kadar Enocta’da kurumsal uygulama ve içerik üretiminden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev almıştır. 2008 yılından itibaren Enocta’da genel müdür olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

seza-bilge-polat

Seza Bilge Polat, Hacettepe Üniversitesi Matematik öğretmenliğinden mezun olduktan sonra çeşitli özel okullarda öğretmenlik, yöneticilik yaparken bir yandan da genç öğretmenlerle mesleki gelişime yönelik çalışmalar yapmıştır. Daha sonra küçük yaş gruplarıyla düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik atölyeler hazırlamıştır. Ardından bir eğitim şirketinin Kalite Yönetim Sistemini kurmuş ve yönetmiş, bu alanda çeşitli firmalara danışmanlık vermiştir. Bir öğrenme sevdası olan eğitimci son dönemlerde Çocuklar İçin Felsefe çalışmalarına ilgi duymuş bu alanda çalışmalara başlamıştır.

nur-satiroglu

Marmara Üniversitesi Okulöncesi Eğitim Öğretmenliği bölümünden 1996 yılında mezun oldu.
Özel MEF Okulları’nda 1996-2002 yılları arasında öğretmen olarak, 2002-2008 yılları arasında müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2008-2009 yıllarında Özel MEF Okulları Bahçeşehir Şubesi’nin kurucu müdürü olarak görev aldı.

Mesleki gelişimine katkıda bulunması amacıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Eğitim Yönetim Okulu Sertifikası aldı. Aile Danışmanlığı sertifika programına katıldı. Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimi katılım sertifikasını aldı. Transaksiyonel Analiz TA 101 kursunu tamamladı.

Çeşitli sempozyum ve konferanslarda konuşmacı ve katılımcı olarak yer aldı. Gelişimsel ve akademik destek gereken çocuklara Bireysel Eğitim Programı hazırladı ve uyguladı.

Herkesin ömründe bir kere olsun yapması gerektiğini düşündüğü gönüllü faaliyetler için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çalıştı.

2011-2018 yılları arasında kurduğu MİA Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’nde çocuklar ile atölye çalışmaları, aile, yetişkin ve öğretmen eğitimlerini kapsayan çalışmalar yaptı.

2013-2018 yılları arasında Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde eğitim verdi ve danışmanlık yaptı.

2018-2019 Eğitim Yılında YÖM Okulları 1Yer Anaokulu Çamlıca’da okul müdürü olarak görevine devam etmektedir.

1yer Anaokulları, Yenilikçi Öğrenme Merkezi tarafından tasarlanmış olan BOYEP programını kullanan ve YÖM Okulları felsefesiyle harmanlanmış bir erken çocukluk dönemi eğitim kurumudur.
y-o-m-logo
boyep-logo-seffaf
yom-logo-seffaf
1Yer Anaokulları, bir Gökberk A.Ş. markasıdır.
GKB_logo-300x138

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

1Yer Anaokulları Association for Childhood Education International üyesidir.

Sosyal medya kanallarımızda bizi takip edin!