HİKAYEMİZ

Uzun yıllardır dünyanın pek çok noktasında eğitimle ilgili çalışmaları sürdürmenin edindirdiği tecrübe bizi her gün erken çocukluk eğitiminin öne çıkarılması fikrine yaklaştırdı. Öyle ki artık pek çok araştırma bize özellikle bu dönemde eğitime yapılan yatırımların ülkelerin kalkınması ve gelişmesine yaptığı büyük katkıyı anlatmakta. Özellikle her çocuğun beyninde “Higher Order Thinking Skills” (Üstdüzey Düşünme Becerileri) en çok gelişim gösterdiği yaşların 3-4- 5-6 yaşlar olduğunu, araştırma bulgularında okuduğumuzda en çok bu dönemdeki eğitim için ne yapmalıyız sorusunu sormaya başlamıştık. Bu yaş grubundaki okullaşmanın temelde bakım vermek üzerine kurgulanmış olmasını gözlemlemek ise bizde; “Acaba bu çok önemli yaş dönemini kaçırıyor muyuz? “  kuşkusunu doğuruyordu. Bu nedenle YÖM okullarını kurma çalışmasından önce erken çocukluk döneminden başlayarak bir müfredat çerçeve programı hazırlamaya başladık.

BOYEP | Beceri Odaklı YÖM Eğitim Programı adını verdiğimiz bu çalışmayı tamamlayarak YÖM Okullarını başlattık. Beraberinde ise BOYEP ile program açısından donatılmış ve YÖM Okullarının felsefesi ile yapılandırılmış erken çocukluk eğitimi yapan anaokullarının ülkenin her yerinde olması için çalışmaya başladık.

Yaklaşık son 1 yıldır son halini verdiğimiz ama 5 yıldır hazırlık yaptığımız 1Yer Anaokulu böylelikle başlamaya hazır hale geldi. Ülkenin her yerinde çocuklar için yaratıcı, enerji veren, huzurlu, eğlenceli, yeteneklerini açığa çıkaran 1Yer`ler olsun diye yola çıktık. Bu amaçla kurduğumuz 1Yer Anaokulu çatısı altında tercihen kadın girişimcilerle her yerde 1Yer olsun diyoruz.

Keyifli 1Yer`ler olsun…

Kayhan Karlı
1Yer Anaokulları Kurucusu

Sayfayı Paylaş
Facebook
Google+
Twitter
1yer Anaokulları, Yenilikçi Öğrenme Merkezi tarafından tasarlanmış olan BOYEP programını kullanan ve YÖM Okulları felsefesiyle harmanlanmış bir erken çocukluk dönemi eğitim kurumudur.
1Yer Anaokulları, bir Gökberk A.Ş. markasıdır.
GKB_logo-300x138

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

1Yer Anaokulları "Association for Childhood Education International" altın üyesidir.

Sosyal medya kanallarımızda bizi takip edin!