NEDEN 1YER?

Eğitim Programı,

Erken Çocukluk dönemi okullaşmanın sadece öz bakım becerilerini odaklaşmak yerine çocukların tüm gelişim alanine odaklanması gerektiğine inanıyoruz. Özellikle beyinlerinde üst düzey düşünme becerilerinin gelişim miktarı olarak zirveye ulaştığı 3-4-5 yaşların onların yaşam becerileri diye tanımladığımız davranış, tutum ve beceriler kazanması tüm yaşmlarını şekillendiriyor. Bu nedenle Yenilikçi Öğrenme Merkezi tarafından geliştirilem BOYEP müfredat çerçeve programı tüm okullarımızda uygulanır.

Eğitimin farklı disiplinlerinde uzmanlaşmış ekibimizle birlikte hazırlamış olduğumuz müfredat programı çerçevesi olan BOYEP I Beceri Odaklı YÖM Eğitim Programı’nın uygulanmasına aynı zamanda İngilizce ve uygulamalı derslerin programı destekleyecek şekilde planlanmasına yönelik olarak eğitim ve danışmanlık desteği sağlamaktayız.

BOYEP müfredat çerçevesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.boyep.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mesleki Gelişim Eğitimleri

Yenilikçi Öğrenme Merkezi çatısı altında çeşitli alanlarda öğretmen eğitimleri hazırlayıp ülke çapında öğretmen eğitimleri veren, sürekli öğrenmeyi ve gelişimi ilke edinmiş ekibimiz ile ihtiyaç duyulan alanlarda mesleki gelişim eğitimleri gerçekleştirmekteyiz. Kurucu olarak merkezimiz 1Yer Okullarının tüm çalışanlarının mesleki gelişim ühtiyaçlarının analizini farklı araçlar ile sürekli ölçer ve analiz eder ve bu yolla tüm ekibimizi güncel tutar.

Eğitim Materyalleri,

BOYEP için gerekli olan tüm materyaller mevcut okullarımızda pilot ve normal uygulamaları yapılarak geliştirilmiştir. Ayrıca yıl içinde ekibimiz bu süreçleri ölçerek geliştirmeye devam ederler. Programlarımızı destekleyen geleneksel baskılı ve dijital hikaye ve çalışma kitapları, sınıf içi ve dışı eğitim materyalleri, sınıf ve okul görsellerinin teminini tüm okullarımız için sağlamaktayız.

Kurumsal Gelişim,

Kurumsal Gelişim, 1Yer Anaokulları için vazgeçilmez bir önceliktir. Ancak sürekli gelişime inanan kişilerin ve kurumların çocuklar için iyi #1Yer `ler kurabileceğine inanıyoruz 😊 Bu kapsamdaki çalışmaların ana başlıkları;

• Tüm çalışanların mesleki gelişimleri, pozisyon, tecrübe,  kişisel ve kurumsal ihtiyaçlara gore farklılaştırılarak yapılır. Bazen diğer okullar ile ortak bazen kuruma ve kişiye özgün mesleki gelişim çalışmaları uygulanır.

• Kurum Kimliğimiz merkez tarafından belirlenirken yerel ortaklarımızla ihtiyaçlara gore özgün çalışmalar yapılır. Bu okulumuzun vizyonuyla yerel ihtiyaçların uyumlandırılması için yenilikçi çözümler isteyen besleyici bir süreçtir. İlke olarak her bir çalışanın ortalama yılda 50 saatlik bir mesleki gelişim çalışması hedeflenir.

• Okul için kurumsal gelişim demek sadece çalışanların ve kurumun organizasyon yapısının gelişimi değil ebeveynlerin de gelişimi demektir inancıyla tüm ebeveynelerimize her ay en az bir çalışma yaparız.

• 1Yer Anaokulları sadece kendi okulu ve velileri için değil bulunduğu bölge içinde bir gelişim, öğrenme ve paylaşma merkezidir. Bu nedenle her okulumuzun bölgesinde dışarıya açık çalışmalar yılda en az 1 kez yapılır.

• Kurumsal kimlik standartları, sosyal medya ve dijital alt yapı çalışmalarını merkezden gerçekleştirmekteyiz.

• Kurumsal Gelişim konusunda yapılan çalışmalarda tüm paydaşların katkıları alınarak planlanır ve standart geliştirmek adına statükoyu kotuyan bir yapıya bürünmemek için her noktada yenilikçi fikir ve görüşleri duymak için çalışırız.

Deneyim,

Kurucumuz Kayhan Karlı`nın yanında ekibimizde yer alan Akademik Danışmanlarımızın ve Kurullarımızın tecrübeleri bu alanda söz söyleme yetkinliğimizi sağlıyor. Her okulumuza tüm süreçleri hem ortak hem de bireysel ihtiyaçlar gözetilerek Ulusal ve uluslararası deneyime akademik danışmanlarımız ve sahip genel merkez ekibimiz ile tüm alanlardaki deneyimlerimizi  paylaşarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu süreçlerin başlıcaları;

• Yönetim danışmanlığı, mali ve idari süreçler

• Akademik süreçlerin tamamı,

• İK süreçleri,

• Resmi iş ve işlemler,

• Teknik konular, mimari ve fiziki konular

Sayfayı Paylaş
Facebook
Google+
Twitter
1yer Anaokulları, Yenilikçi Öğrenme Merkezi tarafından tasarlanmış olan BOYEP programını kullanan ve YÖM Okulları felsefesiyle harmanlanmış bir erken çocukluk dönemi eğitim kurumudur.
1Yer Anaokulları, bir Gökberk A.Ş. markasıdır.
GKB_logo-300x138

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

1Yer Anaokulları "Association for Childhood Education International" altın üyesidir.

Sosyal medya kanallarımızda bizi takip edin!