ÖĞRENME YAKLAŞIMIMIZ

2-3-yas

Çocuklar kendi dünyalarının dışındaki dünyaya okul hayatı ile birlikte adım atarlar. Çocukların bu deneyimlerinde okula uyum süreci öncelik kazanır. Tanışacakları bu yeni ortamda güvende hissetmelerinin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Çocukların gelişim özelliğine uygun becerileri kazanmasının çevresi ile uyumunu kolaylaştıracağına ve kendi sınırlarını tanıyabilmesine yardımcı olacağına inanıyoruz.

BOYEP müfredat programı çerçevesi felsefesi doğrultusunda kazanılması beklenen beceriler ile ilgili çeşitli etkinliklere yer verilir. Uyum süreci ve öz bakım alanı ile ilgili çalışmalar ağırlık gösterir.

3-4-yas

Merak, keşfetme, sorular sorma ve hayal etmenin yoğun olduğu bu dönemde kendileri ile birlikte başkaları ile ilişkileri de keşfetmeye başlarlar. 

BOYEP müfredat programı çerçevesi uygulamaları ile birlikte bu dönemde bağımsızlıklarının artması ve kendi seçimlerini yapmaları desteklenir. Kendisinin dışındaki dünyayı da keşfettikleri bu dönemde arkadaşları ile paylaşımların ve iş birliğinin artması konularını önemsiyoruz.

4-5-yas

Başkaları ile farklı bakış açıları olduğunu kavradıkları bu dönemde bilgiye ulaşma, bilgi edinme, araştırma ve paylaşma gibi becerilerin kazanılmasını önemsiyoruz.

BOYEP müfredat programı çerçevesi uygulamaları ile birlikte çocukların her alanda öğrenme fırsatı yakalamasını, sorgulamalar yapmasını ve ulaştıkları bilgilerin doğruluğunu araştırmalarını destekliyoruz. Bununla birlikte gelişim özelliğine uygun olarak kazanmalarını beklediğimiz öğrenen profil becerileri ile ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

5-6-yas

Bu dönemde kendini tanıyan, arkadaşları ile olumlu ve yakın ilişkiler kurabilen çocukların sosyal çevresine karşı sorumlulukları ile ilgili farkındalıklarının artmasını önemsiyoruz.

BOYEP müfredat programı çerçevesi kapsamında çocukların sosyal ve doğal ekosistemine saygı duymaları, tüketimi azaltıp sürdürülebilir üretime odaklanmalarını destekliyoruz. 21. yüzyılın ihtiyacı olan öğrenen profil becerilerinin gelişmesi ile birlikte bulunduğu dönemin şartlarına uyum sağlayabilen maker çocuklar olarak Bir Yer Anaokulu’ ndan mezun olmalarını hedefliyoruz.

Sayfayı Paylaş
Facebook
Google+
Twitter
1yer Anaokulları, Yenilikçi Öğrenme Merkezi tarafından tasarlanmış olan BOYEP programını kullanan ve YÖM Okulları felsefesiyle harmanlanmış bir erken çocukluk dönemi eğitim kurumudur.
1Yer Anaokulları, bir Gökberk A.Ş. markasıdır.
GKB_logo-300x138

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR

1Yer Anaokulları "Association for Childhood Education International" altın üyesidir.

Sosyal medya kanallarımızda bizi takip edin!